| kiki_4668 a întrebat:

Ce sfaturi utile imi recomandati pentru indepartarea cosurilor si punctelor negre de pe fata? Am tenul putin mai gras...

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Un sfat util o sa iti dea doar medicul dermatolog, dupa o vizita si daca e necesar un set de analize.
Acneea e de mai multe tipuri cu cauze diferite ( din cauze hormonale, o infectie, mediu de viata nesanatos, stresul).
Dupa ce stii cauza ( asta poate sa ti-o spuna dermatologul) stii si tratamentul adecavat. Un tratament prost, duce la rezultate proaste si bani dati degeaba.
Eu nu mai am cosuri dupa ce dermatologul mi-a dat un tratament adecavat, inainte ma dadeam cu o groaza de creme antiacneice si mai rau faceam.

2 răspunsuri:
| Adelyna_Ade_1997 a răspuns:

Fa o masca din avocato si o intinzi pe toata fata si doua feli de castraveti si le pui pe ochiii