| cristina1998i a întrebat:

Ce masti de fata stiti pentru indepartarea punctelor negre si cosurilor?

Răspuns Câştigător
| AngelOnEarth a răspuns:

@Eclipse Nu mai vorbi daca habar n-ai. Nu este recomandat sa te speli cu sapun pe fata deoarece usuca fata, iar in privinta tenului cu puncte negre chiar nu are niciun efect.
@cristina98 Ca sa-ti raspund la intrebare: si eu am puncte negre si imi fac o data pe saptamana o masca din albus de ou si malai (un albus + 2 linguri de malai). O aplic pe fata si astept sa se usuce. Cand simt ca incepe sa ma "stranga" pielea o indepartez cu ajutorul degetelor infasurate in pansament steril, iar ce nu se curata astfel se ia cu apa rece. De asemenea mai poti folosi Clean&Clear Blackheads sau masti cu argila (gasesti pliculete cu argila la orice Plafar). Ar mai fi o metoda des auzita, care, insa, la mine nu a functionat: infuzie cu ceai de musetel. Apoi incearca sa iti scoti punctele negre cu ajutorul degetelor infasurate in pansament steril. Dupa aceea clateste cu apa rece ca sa se inchida porii.

4 răspunsuri:
| Julieღ a răspuns:

Buna, sunt bune mastile cu argila, cu aloe vera si asa zisele "masti-film" care in momentul in care se usuca se formeaza un fel de pelicula pe care o iei cu mana, nu sunt ca celelalte unde e nevoie sa te speli cu apa pentru a le indeparta. Sper sa-ti fi fost de folos. Bye

| teiube a răspuns:

Clin and clier costa 21, 00 ron e foarte buna se raseste la farmacie

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Nu e nevoie de masti.S-au inventat apa si sapunul. Daca le folosesti cu regularitate o sa treaca singure.
Bye!

| Jigsaw a răspuns:

Miere cu scortisoara