| Amelia94 a întrebat:

Cine a folosit uleiul de ricin? Este bun? cam in cat timpl creste parul? mi-a fost ratat look-ul de catre o nepriceputa si acum nu stiu ce sa fac sa imi creasca parul mai repedesad cateva sfaturi despre masti pentru cresterea parului. please help! Dau FUNDA.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| Andreea14Bianca a răspuns:

Da! Eu folosesc pentru cresterea parului si gene. Parul creste cam in 2 luni cam asa daca te dai la fiecare spalare, dar sincer trebuie sa te limpezesti super bine pe par pe urma pentru ca o sa ramana uns. Masti pentru par de exemplu... pentru par stralucitor si moale e bun musetelul uite reteta ca sa prepari masca acasa : Pune la fiert intr-un litru de apa 3 pumni de flori de musetel. Dupa ce apa a fiert strecoara ceaiul adauga sucul de la o lamaie si lasa-l la racit. Apoi clatesteti parul cu el. O alta masca pe care o poti prepara acasa pentru a creste parul si a ii da stralucire : De pa razatoare o jumatate de avocado si amaestecal bine cu doua linguri de ulei de masline. Spalate pe par cu el iar apoi lasa-l sa actioneze 10-15 minute si clatestete. Daca amesteci ulei de masline cu lamaie poti sa il folosesti ca si balsam pentru par si il face sa creasca. Dar eu cred ca uleiul de ricin o sa te ajute mult. Pe mine m-a ajutat si la cresterea parului dar si la cresterea genelor. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Firefly a răspuns:

Parul oricum creste in ritmul lui, degeaba te dai cu ulei de ricin.