Întrebare recomandată | Didi908 a întrebat:

Cum as putea sa ma pensez acasa, singura tinand cont ca sprancenele mele sunt aproape drepte si eu as vrea sa fie arcuite.

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

IN PRIMUL RAND DACA VREI SA FACI ASTA SINGURA ITI TREBUIE O OGLIDA CONCAVA! Ca sa vezi ce faci.(ce se folosesc la microscopuri si nu numai) ca sa vezi ce pensezi! Apoi ar trebui sa -ti faci un/o crema de substituire a locurilor in care s-au indepartat!(Recomand ca pensetele si/s-au sa fie sterilizate!)IN SPIRT MEDICINAL(ALCOOL SANITAR 70' grade)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de fizionomia fetei,daca ai fata ovala (care este cea mai in avantaj) le poti pensa cu unghi la jumatate din lungimea initiala a sprancenei,sau trei sferturi din lungimea ei totala(adica trei sferturi inspre interior, asta sa se subinteleaga). Atentie, sa nu exagerezi cu pensarea, se poarta niste sprancenele bine definite, nu rare ci dese.

Trucuri:

Tunde-ti sprancenele inainte de a le pensa. Prima jumatate a sprancenelor se va pieptana in sus, cea de-a doua in jos, iar varfurile ce depasesc baza vor fi tunse cu o foarfecuta. De ce este importanta sa faci acest lucru inainte si nu dupa pensatul propriu-zis? Pentru a nu indeparta fire prea lungi, insa a caror radacina se afla in baza sprancenei, lasand astfel goluri inestetice. Nu esti adepta tunsului? Asigura-te cel putin ca le-ai pieptanat inainte.

Si firele de deasupra sprancenei se pot pensa, insa sub nicio forma cele care se incadreaza in spranceana, doar cele cu aspect de puf. Forma sprancenei nu se poate desena de sus, ci numai de jos, pensatul firelor de deasupra afectand, in general, arcul natural al sprancenelor tale.

Cel mai bine este sa te pensezi dupa un dus prelungit sau dupa o baie de aburi, deschizandu-ti porii si facand pensatul mai putin dureros. De asemenea, intinde pielea pe cat posibil si aplica o lotiune tonica rece. Dupa ce ai terminat procedura, aplica o crema cicatrizanta sau pur si simplu o crema hidratanta.

| givehelp a răspuns:

Vai ce grozavenie am citit in comentariile primite la tine. Deci sunt vizajista si-ti zic un lucru. Daca tare nu te pricepi mai bine mergi la o frezerie, daca e costisitor, atunci procedezi in felul urmator: sprincele se smulg numai in partea de jos, deasupra nu ai treaba, doar daca nu sunt ca la armenini. 2/3 din sprinceana va fi partea aia dreapta, si doar 1/3 este punctul de unde incepe unghiul. Ca daca faci unghiul la jumate de sprinceana mor de ras din ce se primeste, vei fi nu o fetita fina si blinda ci una mereu infuriata. http://www.google.md/......tp?/search

| helpyou03 a răspuns:

Du`te la un salon sa obtii forma care ti`se potriveste si dupa pensezi acasa singura.ce creste pe langawinking

| pisicel12 a răspuns:

O chestie asa erea pe facebook iei un pai si il pui in parte dreapta langa nara
si drept in sus, vezi de unde incepe paiul de acolo pensezi asa si in partea stanga
apoi pui paiul pe orizontal cu varful paiului la inceputul sprancenei si pe nara dreapta sau stanga apoi iti dai forma funda? big grin

| eleaveyou a răspuns:

Lasa-le asa. Crede-mă