| camifgtjfjtyfmh a întrebat:

Buna TPU cum pot sa fac sa imi creasca parul fara ulei de ricin ulei de masline etc si fara masca de exemplu sa ma piaptan mai mult ce sa fac fara sa cumpar ceva produse multumesc dau fundahappy

5 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Pai faptul ca te piaptani mai des nu cred ca o sa aiba vreo influienta din contra, da.ti seama ca tu cand te pieptani te tragi de par (de parul ala care deja e crescut) si o sa provoci poate caderea si ruperea lui dar in nici un caz cresterea.ca sa iti creasca mai repede nu stiu trebuie sa fie ceva care sa actioneze inauntru si sa provoace cresterea,vitamine sau ceva de genul (consulta un specialist).sau daca nu incearca cu uleiul de ricin, aplicati-l de la radacina la varfuri! poti sa iti faci masaje capilare sau sa te clatesti cu apa rece ca asa iti reactivezi circulatia sangelui, dar asta nu iti garanteaza ca parul iti va creste mai repede, doar te ajuta sa iti creasca mai sanatos! sincer nu stiu... oricum sper ca te.am ajutat cat de cat!

| LifeFail a răspuns:

Bună.
Ca să ai un păr lung,sănătos şi frumos e nevoie de multă răbdare din partea ta. Pentru a obţine rezultatele dorite,ia în calcul următoarele aspecte:
-trebuie să ai un regim alimentar bine pus la punct. Pentru asta este recomandat să consumi cât mai multe alimente,cu vitaminele A,B,C,E şi produse care conţin fier şi zinc,fiindcă ajută la o creştere mai rapidă a părului;
-foloseşte o mască din ulei de ricin,ulei de măsline,ulei de migdale,o fiolă de vitamina A şi una de vitamina E,pe care o aplici pe păr cu 30 de minute înainte de a te spăla pe cap;asta va ajuta părul să se regenereze şi îl va hidrata intens;
-nu uita să îţi tunzi periodic vârfurile,adică aproximativ 3-4 cm o dată la două luni,că să scapi de urmele inestetice şi dăunătoare părului.
Baftă şi numai bine!

| Ramona1 a răspuns:

Pentru ca parul tau sa creasca si sa fie sanatos ar trebui sa nu folosesti placa in mod excesiv,incearca sa nu-l usuci cu uscatorul si nu il prinde strans cu elasticul pentru ca firul se va subtia si va cadea. Daca i ai lung, inainte sa dormi, il poti impleti.

| camifgtjfjtyfmh explică:

A da am 11 ani

| Lollipopy a răspuns:

Tragi de el poate se lungestelaughing