| DennySa660 a întrebat:

Hei TPU,am parul cret si este foarte aspru,as vrea sa-mi recomadati niste produse,sa-mi ziceti ce parere aveti despre masca cu ulei de masline si ce efecte are si daca va pieptanati dupa ce il spalati. Eu nu folosesc nici un produs, nimic, doar il spal la 3 zile si il pieptan cand e ud cu cu piaptan cu peri rari.

Răspuns Câştigător
| cristina2321 a răspuns:

Amesteca ulei de masline cu lamaie si sa nu dai de la radacina. Ci de la un cm-2 (ca balsamul). Eu il samponez, il pieptan si apoi dau cu balsam. Mie imi place ca asa mi se fac buclele. Sunt multe site-uri cu o multime de masti si recomadari. Doar cauta si multa bafta :*

3 răspunsuri:
| xereth a răspuns:

E buna masca cu ulei de masline la fel ca cea cu ulei de ricin.Nu prea e bine sa il piepteni dupa ce te speli cand e ud.Dar il poti pieptana cand il usuci, daca iti permite parul sa il usuci cu feonul.
PS:Incearca sa iti cumperi o perie de par sunt mult mai bune si il descurca mai repede.

| Aniana111 a răspuns:

Hei! Deci cand parul tau este uscat aplica ulei de cocos, este foarte bun pentru parul cret.

| dannnyy a răspuns:

Buna uleiul de. Măsline ajuta la regenerare nu ajuta la îndreptarea părului. Pentru îndreptare in afara de placa nu iti pot recomanda nimic (fuunda?)