| JoleneSth20 a întrebat:

Bună, TPU! Cum se folosește scrub-ul de faţă? Am tot încercat să caut modul de folosire ale acestora, însă nici pe etichetele produselor nu este precizat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se aplica pe tenul perfect curat si usor umezit. Se maseaza usor, pentru cateva secunde, fara a insista pentru ca nu vrei sa-ti iriti tenul. Tenul nu trebuie sa se inroseasca. Scrub-ul se foloseste o data pe saptamana. Daca vrei sa alegi varianta mecanica pentru exfoliere ( cu toate ca nu este la fel de eficienta ca si cea chimica, poate produce microleziuni care lasa bacteriile sa patrunda si afecteaza bariera naturala a pielii ducand la uscarea tenului ) opteaza pentru un produs curat la ingrediente sau fa-ti tu acasa un scrub. Cea mai buna metoda pentru scrub mi se pare folosirea unui prosop moale si umezit, executand miscari blande circulare, pe tenul ud pe care s-a aplicat si un produs de curatare.

| JoleneSth20 explică (pentru anonim_4396):

Mulţumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JoleneSth20):

Cu drag ^^

5 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Am si eu unul foarte bun, e cu zahar negru si carbune happy Scrubul te ajuta sa inlaturi pielea moarta si sa cureti fata, nu e necesar sa-l folosesti zilnic ci o data pe saptamana sa zicem...eu imi frec fata cu el, ma clatesc apoi aplic un gel de curatare.

| JoleneSth20 explică (pentru KinoAndreea):

Cum se numește cel pe care îl folosești? happy

| KinoAndreea a răspuns (pentru JoleneSth20):

I-am dat si prietenului meu si a zis ca e foarte bun (el are mai multa grija de fata lui decat am eu :)) )

https://www.google.ro/......ps?/search

Sunt si mai multe tipuri, dar asta il folosesc eu ^^ :) il gasesti pe Aoro daca nu ma insel