| Floarealbastra92 a întrebat:

Buna TPU.De asta vara a inceput sa-mi cada parul in prostie. am folosit lotiune regeneranta pe baza de petrol de la Gerovital si nu imi mai cadeau asa multe dupa circa 2 sap a inceput iar foarte tarecrying si la fel este si acum sad daca imi ating o suvita de par cad 5-6 firesad. Pe baza de sters nu este sigur in schimb folosesc placa de 2 ori pe saptamana imi spal parul odata la 2 zile cu un sampon pentru par normal. Parul meu este lung cam pana sub sani si vopsit dar de cateva luni am renuntat la vopsit tocmai din acest motivsad. As m-ai tunde din el dar daca tot imi cadesad. Puteti sa imi spuneti cateva remedii?:*
PS:sunt fata si am 18 ani.

3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Incearca lotiunea contra caderii parului de la Elmiplant, iti freci radacina capului cu aceasta dupa ce ti-ai spalat parul, eu am incercat-o si a dat rezultate.Bafta!

| karmy a răspuns:

Eu am incercat cu tinctura de ardei si functioneaza, am cumparat-o de la plafar, dar poti incerca una din retetele de aici:
http://www.gradina-online.ro/......A3416.html

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Te poti tunde daca ai parul lung lung.
Nu te vopsii mai mult de 2 ori pe an.
Nu folosii placa de intins parul de multe ori.
Tunde-ti capetele odata la 2 luni.
Foloseste Gerovital Plant sau ulei de masline.

Bafta si o seara placutahappy