| Criss1105 a întrebat:

:* Deci... Am o mica mare problema. A inceput sa mi se ia pielea de pe fata. Care ar putea fi cauza? Ce as putea folosi ca sa stopez procesul asta? happy

8 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Probabil de la frig se intampla asta sau ai folosit o crema care nu ti-a priit :-s. iti recomand sa iti iei de la plafar o crema hidratanta si sa te dai mereu cu ea pe fata. si mie mi s-a intamplat odata asa, mi se cojea toata fata si am folosit o crema hidratanta cumparata din plafar. ( nu sunt scumpe. in jur de 10 lei )
daca vrei viziteaza si noul meu blog de beauty pup http://crystinutsa.blogspot.com/

| mgtow a răspuns:

Iti las eu pielea mea buna si mi-a lasi pe a ta asa sa fiu mai urat.

| LoOran_1745 a răspuns:

Deci ii ingrozitor, am patit-o si eu! Am fost la dermato si nu ma prea lamurit din ce cauza dar mi-a spus sa nu mai dau cu nimic pe fata pana nu imi trece si sa nu pun esarfa sau din astea care sa ma jeneze! Mi-a dat reteta cu Advantan unguent si Aerius 5 mg, ce-i drept ca sunt cam scumpe dar cere o reteta la doctorul de familie si mergi la Catena, acolo mereu au gratuit :d Sper ca te-am ajutat:*

| LoOran_1745 a răspuns:

A si nu uita sa nu folosesti sapun, iti face rau happy

| pink_7086 a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta si sa nu folosesti in perioada asta exfoliantwinking

| ionut1980 a răspuns:

Nu ti se ia, ci cad doar celulele moarte; e un proces normal poate mai evident la tine care presupun da o senzatie de uscaciune a fetei. Dupa spalare foloseste o crema hidratanta si incearca sa eviti vantul, frigul excesiv si alti factori care ii afecteaza delicatetea.

| just13 a răspuns:

Cred ca ti se intampla de la frig incearca sa folosesti o crema protectoare de iarna

| elenavirgil a răspuns:

Buna. Cel mai bine e sa mergi la un dermatolog care sa iti recomande ceva.