| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Deci,eu am parul tuns in scari si foarte voluminos,de aceea folosesc placa.Dar... dupa cateva folosiri vad ca mi s-a cam ars parul si nu imi place.Da,mi-as tunde varfurile, dar ma gandeam sa ma tund scurt pentru ca eu m-am cam plictisit de tunsoarea asta si plus ca nu imi place cum imi sta... zici ca am o maciuca in cap.Deci ce credeti ar trebui sa ma tund pana la umar?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tunde-te astfel incat sa fii multumita cu noua infatisare.happy Clar ai nevoie de o schimbare daca nu iti place cum iti sta cu tunsoarea actuala.
Incearca sa renunti la placa. Si ce daca e foarte voluminos? Inseamna ca e un par sanatoswinking. In plus, baietii prefera parul voluminos si lung big grin.
Sfatul meu este sa te tunzi pana la umar, apoi sa ti-l lasi sa creasca, dar nu mai folosi placa! happy
BaftA!

| Karolina071919 a răspuns:

Nu neaparat pana la umar (bine, asta depinde si de lungimea actuala a parului tau). Ai putea, treptat sa il aduci la acelasi nivel, eu una asa am facut, m-am tuns in fiecare luna cate putin si acum il am la acelasi nivel cu 3 palme mai sus de mijloc).Ai putea sa vorbesc cu fata care te tunde si sunt sigura ca ar gasi cea mai buna solutie. Te pup!

| Tanana12 a răspuns (pentru Karolina071919):

Pai eu am parul cu 6 cm mai lung de umeri.Iar prima treapta incepe de la nivelul urechii cu cativa cm mai lunga thinking