| UniverseIsMyLimit a întrebat:

Deseori am vise (dorm pe jumatate) in care cad in gol. Cand ajung jos ma trezesc tresarind. Chiar acum cateva zile nu am putut dormi: cand sa adorm aveam un vis din ala si nu am putut dormi. Ba chiar am tresarit asa tare ca am cazut din pat =).
De ce am aceste vise?
Voi ati avut "vise" asemanatoare?
fundita :*

11 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Senzatia de cadere in gol este data de reintrarea corpului astral inapoi in corpul fizic.
Uneori nu reintra complet si ramane agatat intre doua lumi.
In aparenta poti sa fii treaza si sa "visezi" cu ochii deschisi, sa vezi locuri, peisaje si persoane din alte lumi.
Mi-a placut mult raspunsul pe care mi l-ai dat la intrebarea mea si m-ai facut curios incat ti-am citit cateva postari mai vechi.
Bazeaza-te cat poti de mult pe intuitie.Stii deja raspunsurile.

| Katoky a răspuns:

Tu cotrolezi visele mnu altcineva pumneti imn mimnte cceea ce vrei sa visezi si eu aveam acceiasi problema si s-a rezolvat poti sa spui o rugaciune inainte de culcare si spune-mi daca a mers. funda|?

| allison20 a răspuns:

Poate treci printr-o perioada dificila din punct de vedere psihic si de aceea cu visele astea. Am mai auzit ca aceste vise semnifica ca vei avea o viata lunga.
Am avut si eu vise asemanatoare, dar foarte rar.

| UniverseIsMyLimit explică (pentru allison20):

Ai dreptate in legatura cu perioada dificila psihic.

| andryoo1 a răspuns:

Http://www.google.com/......Http?/url daca visezi ca mori, e de bine...cauta ion dictionarul viselor!

| UniverseIsMyLimit explică (pentru andryoo1):

Nu visez ca mor, ci ca, cad in gol.

| andryoo1 a răspuns (pentru UniverseIsMyLimit):

Eu am dat un exemplu acolo! scrie pe siterul ala la search intr-un cuvant /verb ce ai visat,,happy nu stiu cat de real ii, dar macar ai o explicatie.laughing

| julius a răspuns:

Visul tau se incadreaza in categoria cosmarelor potrivit unui dictionar de vise, citeste mai pe larg : www.vise-dictionar.ro/Cosmar.html‎

| Daria461 a răspuns:

Eu cred ca iti e teama de ceva si de aceea

| micutza98 a răspuns:

Deseori si eu am aceste vise, alunec pe gheta, cad in gol, cad de pe un bloc, se deschide o grieta in pamnat si cad si multe altele, si de multe ori sunt influentate de gandurile tale, gen ce s-ar intampla daca... etc sau cineva iti spune, sau iti amintesti. De exemplu cad eram mai mica am cazut pe gheata si acum ceva timp, pe timp de seara, inainte sa dorm, mi-am amintit de acel moment si imediat ce am atipit am visat asta

| UniverseIsMyLimit explică (pentru micutza98):

Eu dorm pe jumatate. Cateodata imi alune piciorul in pat si nu visez imagini. E cam ciudat happy Recent am avut un "vis" asemanator. Am avut vise din astea toata noaptea. Am tresarit asa tare ca am cazut din pat =).