| Chryssss a întrebat:

Eu am parul cret si cu foarte mult volum (exagerat de mult atunci cand il pieptan ). As dori sa-mi dati cateva sfaturi cum as putea sa-l fac sa stea drept fara a utiliza placa deoarece nu vreau sa-l ard! Cel mai bun raspuns primeste funda!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca parul tau are firul gros si cu mult volum nu prea ai multe de facut eventual sa ti iei o perie rotativa care aranjeaza si indreapta cat de cat in timp ce il usuca si nu arde deloc parul.Nici placa nu e asa de rea, daca folosesti protectie impotriva caldurii si il intinzi o data pe saptamana nu il arzi se toceste doar putin la varfuri...iti spun asta din experienta.

| SaschaM a răspuns:

Doamne, parul cret e asa frumos :)) Uite, de exemplu ce bine ii sta tipei asteia http://blackgirllonghair.com/2012/12/addisa-4b-natural-hair-style-icon/ Poti cauta video-uri pe youtube facute de negrese cu parul natural. Cauti straight hair without heat :P

| Dayuuum a răspuns:

Hei.
Daca ai parul cret cret cret nu prea ai sanse sa il indrepti fara sa folosesti o placa de par. Poti folosi placa de par fara nicio problema atata timp cat ai aplicat inainte pe parul tau un spray anti ardere. :3 Daca nu il ai exagerat de cret il poti intrepta partial folosind shampoane cu keratina. Piaptana-te cu un pieptene cu dintii desi si drepti. Cand dormi nu iti prinde parul.
Cam astea sunt sfaturile pentru par drept. Sper sa functioneze! Pupici