| Ccosminaa a întrebat:

Buna TPU FUNDITAAA Cum pot slabi rapid 30 de kg? cu ce regim, pastile ceaiuri... orice! Ms anticipat!;-)

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Buna happy
Pt 10> kg este okay sa slăbești singura cu diete "auzite " dar chiar 30 de kg este ft mult si poti avea ft multe complicatii, nu sunt doctor si nu as putea sa iti explic factorii dăunători insa chiar si la 2/3 kg cand le slăbești simți diferența, imagineazati 30 kg.
Ai nevoie de vitamine, un regim in funcție de organismul tau si pastile care te vor ajuta sa slăbești + exercitii ( dar astea după ce ai slăbit vreo 5 kg doar in alimentatie).
Nu este greu sa mergi la doctorul de familie si sa ceri ajutor.
Bafta!

| lalaballet a răspuns:

Nu folosi pastilele si ceaiurile! slabesti repede cu apa cu lamaie

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Ca sa slabesti si sa te si mentii trebuie sa iti schimbi stilul de viata. Mananca sanatos ("sanatos"=echilibrat, si cat mai putin zahar, fast-food, alcool), fa miscare, poti incerca ceaiul verde, hidrateaza-te.

| QueenR a răspuns:

Intervalul de timp pe care ar trebui sa il aloci pierderii in greutate a 30 de kg este vreo jumatate de an, pe putin.Asta daca vrei sa nu te imbolnavesti si sa iti menti sanatatea si imunitatea buna happy
In primul rand iti trebuie multa vointa, in al doilea rand multa munca, regim/pastile/ceaiuri sunt toate prostii.
Fa sport de cel putin 3 ori pe saptamana cate o ora/doua, mergi regulat pe jos/alearga si incearca sa faci mereu miscare si sa ai o viata activa, nu vei putea pierde in greutate daca ti regim sau iei pastile si nu faci miscare happyLa asta apeleaza oamenii lenesi.
Mananca sanatos, fara mult ulei, fara multa paine, poate chiar deloc daca poti. Fara dulciuri sau zahar, mananca multe legume si fructe de sezon, si nu manca dupa ora 7-8. Poti sa bei ceai verde la o ora-doua dupa mese, te ajuta la tranzit, sau poti sa mananci un activia, e la alegerea ta.