| adorablegirl a întrebat:

imi puteti da niste idei cum as putea sa ma machez, fardez la scoala?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cumva confuzi școala cu clubul de noapte?
Un gloss de buze, gene rimelate discret... și atât!
Pa, pa.

| adorciocolata a răspuns:

Nu te machia strident. Daca ai sub 12 ani, nu te machia deloc. Daca esti mai mare, foloseste un gloss sau balsam de buze deschis la culoare (roz deschis, piersica sau chiar nude), putin blush daca ai fata palida si foarte putin rimel daca este nevoie. Nu folosi fond de ten, nu e bine (doar nu vrei sa arati pe la 20 ani ca la 40), poti sa folosesti corector daca ai cosuri. Nu folosi fard de pleoape, contur de ochi, contur de buze si ruj (te maturizeaza). Sper ca te-am ajutat!

| TwixulDrept a răspuns:

La scoala nu faci parada modei. Nu-ti trebuie fard si machiajwinking Esti mai frumoasa naturala!

| JokoSmile a răspuns:

Hi. Sincer nici eu nu ma machiez prea tare. nu imi place sa ma impopotonez si sa imi fac machiaje ca alea din filmele horror laughing.
Cel mai simplu e un machiaj natural tongue. La mine de obicei e ceva in genu: fond de ten, pudra, rimel si putin gloss dar nu rooz ca sa iasa in evidenta, cat mai putin vizibil.
Simple is beautiful >big grin

| MyMindRules a răspuns:

Intai invata sa scrii.Se scrie 'machiez'.

| Teodora201 a răspuns:

Pai... un rimel dar nu prea intens, fond de ten dar nu cu tona si un fard de pleoape dar nu prea excentric. funda?