| Panteraa a întrebat:

M-am pensat mai tare acum vreo doua luni si acum mi se pare ca sprancene sunt prea subtiri. Am aflat ca daca le dau cu ulei de ricin cresc mai repede. Mie sincer imi cresc intr-o saptamana si fara sa ma dau cu ulei de ricin, dar nu unde trebuie. Unde erau fire groase acum cresc fire subtiri. Daca continui asa zisul tratament cu ulei de ricin isi revin si se fac asa cum erau odata? Daca da, in cat timp?

2 răspunsuri:
| ClaudiaBM a răspuns:

Se spune ca sprancenelor le ia aproximativ 3 luni sa revina la forma initiala, acum depinde si de fiecare persoana in parte. Ar trebui sa pensezi unde sunt firele in plus si sa lasi firele subtiri crescute foarte aproape de spranceana sa creasca in continuare pentru ca ele se vor mai ingrosa, da sprancenele cu ulei de ricin doar in zona unde vrei sa creasca, nu foarte mult pe langa deoarece va creste in toata zona lor. Dupa o perioada o sa ai sprancenele la fel ca inainte sa le pensezi sau chiar mai frumoase de la uleiul de ricin.

| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 a răspuns:

Intr-adevar cresc mai repede, depinde si de persoana