| geanina3 a întrebat:

Vreau sa aflu ceva... acum cam 8 luni de zile m-am pensat (foarte subtiri si foarte scurte), iar dupa 2-3 luni m-am enervat fiindca erau prea scurte si le-am lasat sa creasca. nu mai tin minte cat a durat. de prin aprilie pana la inceputul lui iunie, iar pe la sfarsitul lui iunie m-am pensat iar, insa mai corect, dar ma enerva findca eu le-am facut si parca in fiecare zi vedeam ceva ca nu-mi place la ele si iar le pensam, dar am apelat la foarfecuta...si firele din fata(cele care se unesc aproape cu acel spatiu de 1, 5-2 cm) care sunt indepartate de restul le faceam la forma egala cu celelalte si cresteau cam in 3 saptamani, insa celelalte fire pe care le-am taiat dinspre interior, nu prea observ ca cresc, am asteptat 1 luna(aproape si au crescut ft putin) si unele fire pe care le aveam inainte de a ma pensa a doua oara nu le mai aveam. intrebare: e ceva normal, sau ceva fara logica, si vor creste ca la inceputul inceputului daca leas mai lasa cam 2 luni? help. fundita!(cu ce as putea sa ma dau ca sa imi creasca la loc mai repede: p. s.: eu ma dau cu ulei de ricin pentru a le intari, daca le dau cresc mai greu? ce creme stiti pentru crestere rapida a parului) cine raspunde la ambele intrebari.

Răspuns Câştigător
| Cella a răspuns:

Tinete de uleiul de ricin toata lumea iti va recomanda asta... e ce.a mai rapida metoda de crestere a firelor de par e bun pentru par si cat si pentru unghii dar este recomandat si pentru sprancene.Cand vezi ca au crescut destul de mult du-te la un salon nu le mai face tu. pentru unele fire exista riscul de a nu mai creste.

cius.:X

1 răspuns:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Mai bine te duci la salon,
acolo iti vor face forma dupa cum cred ei mai bine,
eu ma fac singura dintotdeauna si mai aveam rezultate putin frumoase, dar dupa"exersat"am stiut ce forma vreau...