| GOODLUCK a întrebat:

Mi-am cumparat de curand niste unghii false foarte dragute autocolante(au lipici pe ele ), iar intrebarea mea este sa mai pun adeziv special pentru unghii false ( as vrea sa ma tina macar pana la revelion daca se poate )?
Multumesc!
Si tin sa precizez ca nu au fost nici foarte scumpe.
Funda+Vot
:*

Răspuns Câştigător
| aligru a răspuns:

Nu stiu exact ce magazine sunt la tine in oras, dar cauta unul care are toate chestiile pentru unghii. Du te si cumpara ti tipsuri crem, imita foarta bine unghia naturala, lipici pentru unghii false si o pila buffer, si o pila aspra.
aspra http://www.google.ro/......tp?/imgres
buffer http://www.google.ro/......tp?/imgres

nu stiu daca au auzit de unghii cu gel, ei bine tu o sa faci acelasi lucru doar ca fara gel.

Eu aplic tipsuri si apoi gel si ies superb doar ca bugetul se ridica.
Intr o zi, mi a fost lene sa dau cu mii de straturi cu gel si sa stau sa astept sa se usuce la lampa, asa ca le am lasat doar pilite si am dat cu o oja pe deasupra, m au tinut vreo 5 zile si am spalat si vase si tot.
daca dadeam cu mai multe straturi de oja, plus lac transparent sigur ma tineau mai mult.
Daca nu stii cum se aplica unghiile cu gel, da o cautare pe utube, eu asa am invatat sa mi le fac! tine minte, tu faci doar partea cu pilitul.
Succes!

| GOODLUCK explică (pentru aligru):

Da,clar ca am auzit de unghii cu gel.Dar nu asta era intrebarea :Cum sa-mi aplic unghii cu gel, ci alta!

| aligru a răspuns (pentru GOODLUCK):

Ti am raspuns si la acea intrebare si apoi ti am dat o solutie de rezerva! :happy

12 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Sincer nu cred ca o sa te tina pana de revelion, deoarece pana la revelion, o sa mai stai cu mainile in apa.
Daca ai zis ca nici nu au fost scumpe, e clar. Nu sunt de calitate!
Cat ai dat pe ele totusi? Ca sa stiu cam cat esti dispusa sa cheltui pentru unghii ca as avea o optiune alternativa.

| GOODLUCK explică (pentru aligru):

Poi au fost in jur de 15-16 lei, si le-am luat din Dm happy, si adezivul ala tot de acolo.

| GOODLUCK explică (pentru aligru):

Poi au fost in jur de 15-16 lei, le-am luat din Dm, iar adezivul tot de acolo (6 lei ) happy Sper sa ma ajuti!

| DiamondShine a răspuns (pentru GOODLUCK):

Foloseste super-glue si fi atenta la ele(adica incearca sa eviti folosirea lor cat de mult posibil).Eu una te sfatuiesc sa ti le pui cu o zi inainte de Revelion, tot cu super-glue deoarece este mai rezistent decat lipiciul de unghii(eu le-am testat pe toate si am ramas la super-glue acela la 4 lei Loctite care e f bun).Mie nu mi-au ramas unghiile urate cand le-am dezlipit pe cele false, le-am bagat in apa calda, si apoi le-am departat incet-incet de unghia naturala si lipiciul s-a curatat repede.
Succes!

| GOODLUCK explică:

Adezivul este un fel de lipici exact ca si super glue numai ca e pentru unghii happy

| Zendayya a răspuns:

Si eu tot autocolante am si tot cad. Daca vrei sa te tina te sfatuiesc sa iti iei de la magazin adeziv special de unghii. Daca nu gasesti poti folosii si supergloo dar cand le vei da jos iti va ramane lipici pe unghii sau ca in cazul meu, vor deveni aspre si greu de curatat.

| SmileSiAtat a răspuns:

Pai daca pui lipici special cad imediat iar daca le lipesti cu supergloo iti raman lipite acolo mult timp...asa ca eu te-as sfatui mai bine sa le pui deoparte si sa-ti lasi unghiile tale naturalewinking

| kryss456 a răspuns:

Eu de obicei cand vreau sa-mi pun unghii false folosesc super glue iar daca vrei sa reziste pana la revelion, ceea ce nu sunt sigura, incearca sa fi foarte delicata cu ele...happysper ca te-am ajutathappy:*

| Dana_Atelier_Rochii_1985 a răspuns:

Te rog imi poti spune de unde le ai luat?