| ecaaaaaaaaa a întrebat:

mi-am intins parul cu placa foarte des si am parul ars si cred ca mi se scurteaza din lungimea parului. ce as-i putea sa fac sa nu mai am parul ars si sa-mi creasca parul mai repede? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa nu mai folosesti placa de intins parul asa des!
Placa arde parul rau.
Tunde varfurile la 8-12 saptamani.
Te pup!

7 răspunsuri:
| Laurretta a răspuns:

Ca sa nu-l mai ai ars tunde-l iar ca sa-ti creasca mai repede foloseste uleiul de ricin.winking

| Patty03 a răspuns:

Aplica pe radacina firului de par o masca compusa din: 1 lingura ulei de ricin, un galbenus de ou, in catel de usturoi pisat si stors, 25 de picaturi vitamina A si o lingura de miere. Iti garantez ca face minuni! Eu aveam parul ars imi cadea... era dezastruos. Am inceput sa imi fac masca si acum e asa dees si stralucitor. E impecabil. Deci sa revenim, masca asta o pui doar pe radacina firului de par, iti pui o punga pe cap si stai asa timp de 30 min. Vitamina, uleiul si restul le gasesti la farmacie si sunt ieftine( vitamina 2 lei uleiul 3) deci nu e costisitoare, si o faci odata pe saptamana. de 6 luni fac masca si imi ador parul. acum este lung pana deasupra fundului si e asaaa de gros si matasos iti zic sa incerci masca si poti fi 100% sigura ca nu vei regretawinking
Bafta big hug :*

| ecaaaaaaaaa explică (pentru Patty03):

Voiam sa iti dau funda dar nu stiu dc nu merge

| BndVictoria a răspuns (pentru ecaaaaaaaaa):

Pentru ca ai dat deja o funda.Succes cu parul happy

| iuliaa27 a răspuns:

Eu folosesc ser hidratant termoprotector de la GEROVITAL PLANT cu Panthenol si Keratina.

| ecaaaaaaaaa explică (pentru iuliaa27):

Este si pentru parul nevopsit?

| iuliaa27 a răspuns (pentru ecaaaaaaaaa):

Eu nu m-am vopsit. E foarte bun.