| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună TPU!
Mi-am pus câteva picături de violet de gentiana în balsam...
(Am avut părul blond perlat)
Oare dacă mă decolorez o să-mi revină părul la normal?
Dau fundă!

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Este posibil ca decolorarea părului să îndepărteze culoarea violetă, dar trebuie să țineți cont de faptul că decolorarea poate avea un efect agresiv asupra părului și poate duce la degradarea sa. Dacă decideți să încercați să decolorați părul pentru a îndepărta culoarea violetă, este important să utilizați un produs de decolorare de calitate și să respectați instrucțiunile de utilizare pentru a minimiza riscul de a vă deteriora părul.

Este posibil să doriți să încercați mai întâi alte metode pentru a îndepărta culoarea violetă, cum ar fi utilizarea unui sampon special pentru a elimina culorile de păr sau aplicarea unui balsam cu pH acid care poate ajuta la neutralizarea culorii. De asemenea, puteți încerca să utilizați un produs de îngrijire a părului care conține uleiuri esențiale, cum ar fi uleiul de cocos sau uleiul de măsline, care pot ajuta la îndepărtarea culorii și la întărirea firului de păr.

În orice caz, este important să vă consultați cu un specialist în frizerie înainte de a încerca orice metodă pentru a îndepărta culoarea violetă. Ei vă pot oferi sfaturi și recomandări personalizate pentru a vă ajuta să obțineți rezultatele dorite fără a vă deteriora părul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu chiar imediat, dupa mai multe spalari.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nuuuu, nu, nu, nu.
Adica raspunsul e da, dar nu face asta! Tu ai deja par decolorat, daca mai bagi alt decolorant o sa ti-l distrugi, o sa se rupa pur si simplu sau in cel mai bun caz o sa arate ca o matura. Violetul de gentiana iese, iese incet dar iese sigur. Doar asteapta sa il mai speli de cateva ori. Stai linistita ca iese. Nu iti mai baga decolorant pentru ca e inutil si faci mai mult rau