| CausingCatastrophy a întrebat:

vreau sa imi vopsesc tot parul cu violet de gentiana, nu suvite.Cum procedez? Diluez cateva picaturi in apa,sau cum? Si inca ceva,ce nuanta o sa iasa pe un saten deschis spre blond, multumesc frumos, funda.

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
CUm procedezi?
Pui apă întru castron măricel, apoi pui genţiană, pui mai mult dacă vrei să fie mai accentuat, apoi îţi bagi părul până la pielea capului în castron sau ceva, ar trebui să porţi nişte mănuşi deoarece pătează şi o să rămâi violet pe mâini, stai acolo cât crezi tu de cuviinţă, adică până vezi că culoare din castron nu mai e accentuată, apoi îţi înfăşori părul într-un prosop de culoare închisă, îl piepteni, şi usuci happy
Numai bine!

| CausingCatastrophy explică (pentru FadetoBlack):

Si cam ce culoare va iesi?

| FadetoBlack a răspuns (pentru CausingCatastrophy):

Violet deschis, depinde de culoare părului happy dacă e spre blond, violet deschis, dacă nu, închis happy

| CausingCatastrophy explică (pentru FadetoBlack):

Multumesc mult!

| FadetoBlack a răspuns (pentru CausingCatastrophy):

Cu plăcere happy