| AriannaAri a întrebat:

Buna TPU happy. Stiti vreun salon de manichiura in Hunedoara unde se aplica unghii false iar apoi se fac cu gel?

2 răspunsuri:
| xCrinax a răspuns:

Nu sunt din Hunedoara, deci nu iti pot spune un salon. Insa poti fie sa ai constructie cu gel sau tips si apoi strat de gel, sau un strat de gel pe unghia naturala ca sa fie mai lucioasa, iar culoarea sa fie mai rezistenta. Daca nu continui cu gelul iti va distruge unghia si vor dura luni pana se va regenera pentru ca inainte de a fi aplicat gelul, unghia iti este "degresata" adica suprafata unghiei este pilita, o bucata destul de mare de unghie este indepartata. Acum ramane alegerea ta, sunt foarte frumoase, dar daca incepi cu gel, pe gel ar trebui sa ramai toata viata. Toate cele bune si unghiute frumoase!