| anonim_4396 a întrebat:

Tot de la voi am citit in mai multe randuri despre uleiul de ricin si efectele lui asupra parului. Dar totusi vreau sa va intreb si eu, inca odata. Chiar este bun pentru crestere? Il si indeseste? Mai exact, cum si cat trebuie folosit pentru a se vedea rezultatele(am auzit ceva, cum ca s-ar folosi in combinatie cu oul)?
Daca, intr-adevar este bun, cu ce pret il cumpar?
Precizez ca eu NU am nevoie pentru gene si sprancene, ci pentru parul de pe cap laughing.
Daca mai aveti si alte solutii pentru cresterea si/sau indesirea parului, va astept cu raspunsuri. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| YoYo321 a răspuns:

L-am incercat eu si este foarte bun..ok.nu-ti imgina ca o sa creasca intr-o saptamana 5cmlaughing.dar in schimb e bun ca ti-l face mai moale si mai rezistent daca ti-l indrepti sau ondulezi.costa 3-4 lei un borcanel de 20g.happy

| anonim_4396 explică (pentru YoYo321):

Moale e, rezistent asa si asa, dar eu nu-i fac oricum decat sa-l pieptan. Intamplator, imi place mai mult cum arata de la natura.
Dar tot nu mi-ai spus cum si cat sa-l folosesc si daca intr-adevar creste(stiu si eu ca n-are cum sa creasca 5 centimetrii intr-o saptamana, nici intr-o luna, desi ar fi frumos).
Am uitat sa intreb, nu se face matreata de la el nu?

| YoYo321 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu n-am facut...ti-l pui la radacina si il masezi putin dar sa ai grija ca se spala foaarte greu..are o consistenta mai groasa decat a uleiului normal.si nu ti-l recomand in cazul in care ai parul gras.

| DulceataXP a răspuns:

Iti spun ca nu ajuta eu am incercat dar mai tare cadeanu iti recomand