| WholeWorldTeam a întrebat:

Urmeaza sa imi iau un epilator de la Braun (am auzit ca sunt cele mai bune). Având în vedere că nu m-am mai epilat cu vreau aparat care sa ia firul din radacina si avand ceva par mai maricel pe corp cu ce imi recomandati sa ma dau inainte si dupa epilat? e ok daca ma epilez dupa ce fac baie? am observat ca atunci pielea e mai moale ca sa zic asa si firele de par la fel.Pareri?

4 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Eu am avut două epilatoare de la Braun și unul de la Philips, dar mai mult îmi rupeau firele de păr.
Îți sugerez să te epilezi prima dată cu ceară și apoi să te mai epilezi cu epilatorul + că pielea rămâne mai fină după ceară.
Și ai grijă să-ți iei un epilator bun, chiar dacă o să coste mai mult, mai bine mai așteaptă puțin și iei ceva ca lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandat ar fi ca sa mergi la un salon...si dupa aia sa te epilezi

| biancaanamariat a răspuns:

Prima dată trebuie să te duci să te epilezi cu ceară, acasă sau la salon. iar d-abia după poți folosi epilatorul.și, da, este imi bine după baie happy

| anutzabnx a răspuns:

Eu sugerez sa nu investesti intr-un epilator. Mai mult rupe firele. Te doare si cresc imediat la loc, deci nu rezolvi nimic. Mai be ine iti cumperi un incalzitor de ceara. Cand o sa te inveti cu ceara, si o sa te pricepi, o sa vezi ca da rezultate mai bune big grin