| carinutza373 a întrebat:

va de beauty...As vrea sa slabesc vreo 15 kg, stiu ca ar fi mai putin decat ar trebui sa am (am 52 kg, sunt de 1.56 m), dar fetele din clasa mea is de 1.63 si au 45 kg. As vrea si eu sa fiu schiloada big grin ca ele, da e complicat. deci mi-ar cam trebui o dieta buna si rapida, ce sa ia mai putin de 2 luni. Sa nu imi ziceti ca am greutatea perfecta ca nu o am si stiu... deci Help, dau funda superrapid!

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Daca ele sunt schiloade nu inseamna ca asa trebuie sa fii si tu. Daca incepi sa tii dieta e foarte greu si daca ai slabit si dupa incepi iar sa mananci te ingrasi de 2 ori mai mult. Odata ce ai inceput sa tii dieta, trebuie sa-ti continui toata viata asa. Daca ele sunt asa slabe inseamna ca asa sunt ele de la mama natura, in plus, o fata cu forme o sa fie mereu de 100 de ori mai frumoasa decat una schiloada de trebuie sa-si puna bolovani in buzunar cand bate vantul. Daca nu ma crezi, cere parerea unui baiat despre cum prefera el fetele. :*

4 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Poti incerca aceasta cura pe care am facut-o si eu si o tin in continuare

http://www.sfaturilemariei.com/......sa-slabim/

| rabbit2014 a răspuns:

15 km? Doamne ...nu e frumoasa o femeie asa slaba, femeia snur fara tate fara cur, din 52 sa slabesti 15? Pai iti dai seama ca o sa fii slaba o sa te aduci de spate si capul o sa vina prea mare fata de restul corpului

| Chinezw a răspuns:

. daca greutatea ta e 52Kg ( una constanta? ) inseamna ca asta e metabolizmul tau.
incearca sa nu mai mananci fainoase.
incearca o dieta vegetariana, dimineata cu un pahar de lapte acru (refacerea florei intestinale ), sport, mese regulate si mancaruri usoare ( fara grasim, cartofi prajiti, etc)

| Dede88 a răspuns:

E cam mult cat vrei sa slabesti. Incearca sa nu mananci fainoase si incearca sa faci si sport zilnic pe langa dieta. Totusi iti urez succes!