| Elitsu a întrebat:

love struck
Deci : Am greutatea de 53 de kg si inaltimea 1.63. happy
Varsta mea este de 12 ani si 8 luni happy
Este normal pentru. varsta mea? Sau ar trebui sa mai slabesc putin big grin?
Ma cam ingrijoreaza chestia asta. Si daca ar mai trebui sa slabesc cum as putea face asta? Ceva sfaturi big grin

Fundita love struck!

Răspuns Câştigător
| EviLdOll a răspuns:

Dupa parerea mea.Nu esti grasa.adika ai o greutate cat se poate de normala.dar daca vrei neaparat sa slabesti.nu trebuie sa iei cine stie ce sau sa te infometezi.eu iti zic ca 30 minute de alergat in parc in fiecare zi sunt de ajuns.eu iti spun sincer ca mananc cat se poate de mult si nu ma ingras. sper ca te-am ajutat :d

15 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Nu te speria, dar eu am 14 ani imediat si 30 de kglaughingInsa la mine e un caz mai special, ceva probleme de sanatate si ma consum repedebig grinPai...eu zic ca e bine asa cum estiwinking

| EmaS a răspuns:

Esti bine asa,dar incearca sa adopti un stil de viata sanatos, sa ai o alimentatie sanatoasa, si sa faci zilnic miscare.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Este foarte bine:*

| St3fa a răspuns:

Si eu am 12 ani si 8 luni.dar am 1.50 si 40 de kg...

Răspuns utilizator avertizat
| ησℓσνє17мαяιι a răspuns:

Eu tot 1.63 am, iar cu killogramelle` e la fell`.

doar ca mai am 2 saptamani sj fac 14sjpe` ani love struck

poate ca ar trebuie sa "te limitezi " la 49-50 kg.

dar nu trebuie sa iti faci griji pentru asta.

succeskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata, pentru inaltimea ta 51.3 si 57.2
Daca esti baiat pentru aceeasi inaltime 56.2 si 61.7

| Ţepeşu a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci probleme. E foarte bine cum ai tu.

| 141414 a răspuns:

Nu ar trebui sa mai slabesti, ar fi bine chiar sa te mai ingrasi putin, greutatea ideala la varsta si inaltimea ta este 57-58 de kg.

| AndreIT97 a răspuns:

Nu te ingrijora. Fa miscare zilnic, vreo 50 de flotari, abdomene, ridica greutati, fa un sport, vezi tu. Eu am 1, 78 si 77 de kg. Nu-ti face griji, fa miscare zilnic macar putin si o sa fie bine.

| Fl0rIn a răspuns:

La 12 ani 1.63! bravo e ceva de capul tau big grin daca o ti tot asa poate ma ajungi laughing nu e nevoie sa slabesti o sa mai cresti si in inaltime iti zic eu ca si eu eram la fel acum am 14 ani si 1.84 si 65 kg si nu ma deranjeazahappy

| georgiana25 a răspuns:

Hei. Putin cred ca mai trebuie dat jos. Eu am 15 ani, 1.65 si 50 kg. Greutatea mai poate fi determinata si de inaltime asa ca don`t worry happy

| happynesss a răspuns:

Raportul dintre greutatea ta si inaltimea este relativ buna...Ai vreo 3 kg in plus dar nu te ingrijora.La varsta ta e bine. La 1.63 ar trebui sa ai 49, 5 kg

| alexx_7861 a răspuns:

Buna :D.
Draguto, e complet normal, insa nu ar strica 3, 4 Kilograme jos.
http://www.avantaje.ro/......im-568195.
Sper ca te-am ajutat :). Succes.

| Aqa a răspuns:

Buna Elitsu.Nu ar trebui sa slabesti deloc.La varsta care o ai si inaltime esti foarte ok.Esti [normal]pentru. varta ta.happy
Funda?:X