| maryangelll a întrebat:

Va rog sa-mi recomandati o dieta sau sa-mi dati sfaturi despre cum as putea slabi 5 kg cat mai repede posibil.Sunt fata, am 17 ani, 1.73m si 56 kg.Problema mea esta ca am mai tinut dieta si am slabit destul de multe kg iar acum am un metabolism lenes desi mananc sanatos. Cum as putea sa-l accelerez? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| anca174 a răspuns:

Poate nu asta e raspunsul pe care il vrei. dar de ce sa slabesti? eu am 18 ani 1.72 si 55 kg si sunt slaba, am spus asta pentru ca ma gandesc ca si tu daca ai 1, 73 trebuie sa fi slaba. Nu stiu ce sa spun decat sa faci exercitii fizice, sucul de lamaie e bun (zeama de lamaie cu apa si zahar), sa nu mananci seara, mananca legume, fructe, fierturi nu prajeli. UIte eu am o colega care mananca dimineata un iaut simplu si un mar, la pranz mananca o supa, pe la 3-4 un baton si seara ceva legume dar fara paine, face banda abdomene si a slabit 5-6 kg intr-o luna.

7 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Mananca un mic dejun consistent ca sa trezesti metabolismul. mananca cate ceva la fiecare doua ore: un mar, o mana de migdale. bea multa apa si se dimineata poti bea o cafea neagra fara zahar care accelereaza metabolismul. funda?

| unknownn a răspuns:

Ce dieta la 17 ani? Eu ti-as recomanda sa te mai ingrasi vreo 2-3 kg ca esti prea schelet.

| Buuff a răspuns:

Ce scehlet ma? Tu stii cate fete ar vrea sa aiba 56 de kg la varsta ta.eu am 15 si unele din clasa de la mine au trecut de mult de 60 de kg.Mie nu mi se pare ca esti grasa.[si nu spun asta pentru ca vreau sa primesc funda, nu sunt obsedata]. Daca chiar vrei sa iti pastrezi o silueta la varsta ta ai putea sa faci sport si pentru a te ajuta sa iti pastrezi un corp ferm.happy :*

| anca174 a răspuns:

Incearca de asemenea sa bei multa apa, am auzit si ceva de genu un pahar cu apa calduta dimineata pe stomacu gol.

| AdyutzZz a răspuns:

Tu esti bolnava cu debla? ce vrei tu sa slabesti? vrei sa ajungi biscuit in dunga? fa exercitii si mananca sanatos pentru ca sa fii in forma nu sa slabestilaughingeventual sa mai pui ceva pe tine ca daca vrea careva sa te prinda de ceva nu are de celaughing

| Nottelling a răspuns:

Ai nevoie de o dieta cu FOARTE MULTE kcal. Esti prea slaba.Fii atenta nu cumva sa suferi de anorexie cu asa dorinte.

| EuPentruToti28 a răspuns:

Hello! 1,73 si 56 kg sounds perfect to me! de ce naiba ai vrea sa mai slabesti 5 kg? Eu am 1, 70 si 50 kg si in fiecare zi ma indop cu mancare si pastile ca sa ma ingras pentru ca arat ca o scandura, fara vlaga si parca sunt bolnava. Zi mersi ca ai un corp dupa care probabil multe fete tanjesc( in sensul ca ar vrea si ele unul la fel).