| AnnaMaria95 a întrebat:

Vineri seara voi participa la Miss la balul bobocilor. Voi purta o rochita mov cu paiete si ma voi incalta cu o pereche de pantofi negrii inalti, dar nu stiu cum sa ma machiez... voi cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| iulia_2767 a răspuns:

Pai tinand cont ca vei participa la balul bobocilor nu cred ca ai mai mult de 15 sau 16 ani.Eu cred ca ar trebui sa folosesti un fond de ten(chiar daca de obicei nu folosesti), putina pudra(totul in cantitati foarte mici), creion negru-sa ai grija si sa-l folosesti cu atentie si sa-ti conturezi bine ochii si sus si jos si la coada ochilor apasa putin mai tarewinking, rimel ( si foloseste de la jumatatea genelor in sus (asculta-mi se lungesc mai mult ca daca le incarci ca dracu si nici nu o sa se observe ca ai folosit o sa ai gene foarte lungi si o sa fii foarte naturala.iti poti pune putin fard mov doar la coada ochilor de preferat lila nu mov si foarte PUTIN, o tenta iar pe buze un gloss peach sau simplu fara culoara.Bafta sa fii cea mai frumoasa! :* si fii naturala asale place profesorilor si baietilor, si chiar si mie :* :*:* Succes!

4 răspunsuri:
| aLaLa a răspuns:

Cred ca o sa iti placa acesta : http://www.planificarenunta.ro/Machiaj-mireasa_--ig1672.html
:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la salon spune-i make-upului ce tinuta ai si vei arata ca vedetele de la hollywood :p daca iti doresti ca castigi faci orice:p