| Sweetdreamsyou a întrebat:

TPU! Voi ce rutina aveti pentru par? Adica ce masti folositi, samonul, balsam. Folositi anumite uleiuri? Eu am parul gras si incerc sa imi formez o rutina dar vreau sa vad si parerile altora. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| 03Didy03C a răspuns:

Buna.
Rutina mea de ingrijire a parului este asta:
Ma spal pe cap la 2 zile (Sampon de 2 ori, balsam. Sampon-Elseve; Balsam:GARNIER)
Dupa ce ma spal pe cap il pieptan cu un pieptan special.
Apoi il dau cu ulei de argan doar la varfuri.
Si eu am parul gras, dar nu il spal imediat ce se ingrasa, ca se ingrasa si mai rau, il spal duminica si joia.
Atunci cand se ingrasa, folosesc samponul uscat de la Batiste. Il poti cumpara din Sensiblue. Costa 24 lei, cam asa.
Cam asta e.
O zi buna.

3 răspunsuri:
| DidiChanx3 a răspuns:

Si eu am parul gras, incearca sa folosesti un sampon pe baza de urzici sau de lamaie, poti folosi ulei de ricin pentru a grabi cresterea si masca din galbenus de ou ulei de masline si miere pentru varfurile despicate

| AliGab a răspuns:

Pentru par lung, gras si subtire folosesc doar sampon simplu. Fara aditie de alte substante care poate face parul si mai gras (de ex balsam).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca samponul Phytocedrat de la Phyto. Am vazut ca e foarte laudat pe internet, eu n-am gasit sa-mi cumpar acum un an si am incetat cautarile dar cica s-a lansat iar pe piata Phyto. Este oleaca mai scump dar are tot felul de minuni naturale.
http://www.spufi.com/par-gras/