| NoLiesJustLove a întrebat:

vreau niste sfaturi, daca am fata rotunda ce gen de tunsori mi s-ar potrivi? sa imi spuneti cum se numesc tunsorile mersihappy

6 răspunsuri:
| Deduleț a răspuns:

Eu zic ca pentru fetele rotunde trebuie o tunsoare bob, bob fratuzezc sau altele elegante

| Marmelade97 a răspuns:

Daca ai parul lung cea mai potrivita tunsoare pentru tine este cea in scari, ultima scara sa depaseasca usor barbia. Astfel Parul tau va fi mai voluminos iar fata ti se va alungi. De asemenea poti sa iti faci si bucle insa acestea trebuie mari si "messy". Deci succes si vreau sa stiu daca ai optat pentru o asemenea tunsoare...big grin

| NoLiesJustLove explică (pentru Marmelade97):

Buna.asa ma gandeam si eu tot in scari dar eu nu am parul foarte lung sa zic ca e mediu la lungime si ma gandeam sa imi fac si un breton pe o parte filat si sa ma fac roscata eu acum sunt brunetahappy

| Marmelade97 a răspuns (pentru NoLiesJustLove):

Varianta cu roscat nu e buna deoarece te va face sa ai falci, iar despre breton nu stiu ce sa zic, daca ai parul mediu nu cred ca ti-ar sta foarte bine...insa daca esti dispusa sa risti...big grin

| NoLiesJustLove explică (pentru Marmelade97):

Si eu care voiam sa ma fac roscatacrying atunci sigur merge un ciocolatiu sau castaniuhappy