| Chelsea13 a întrebat:

Vreau sa imi comand niste sandale de pe internet si imi este putin frica sa nu mi fie mici. Daca aleg 38, de unde stiu sigur ca imi vor veni? exista vreun tebel ceva in care pot vedea cam cati cm inseamna marimea asta?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Masori lungimea piciorului adica, "distanţa dintre două linii paralele, care sunt perpendiculare pe picior şi sunt în contact cu degetul piciorului cel mai proeminent şi partea cea mai proeminentă de la calcâi".
Lungimea astfel masurata se constituie in asa numita "talpa interioara", exprimata in centimetrii, corespunde marimilor din tabelele:http://incaltaminte-on-line.ro/tabmarimi.php

p.s. pentru marimea fete, marimea 38(Europe, in tabel) corespunde lungimii piciorului de 24, 5 cm(Japan, in tabel).

2 răspunsuri:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Pai nu prea ai cum sa stii dinainte. Trebuie sa vorbesti cu un reprezentant de-al lor care sa te asigure ca daca incaltamintea nu se potriveste sa o poti trimite inapoi in schimbul sandalelor cu numarul potrivit.

| Anonimsilver a răspuns:

Pai ai putea sa probezi niste sandale de ale tale si sa vezi calapodul la sandalele tale si asa iti vei da seama cat porti la sandale si le poti cumpara fara griji dar in orice caz, ai grija sa nu iti fie mici, mai mari cu un numar nu ar fi o problema pentru ca pe parcurs iti creste piciorul si le vei putea purta, daca porti 38, iti recomand sa iei 39 pentru a fi sigura laughing
Funda?