| ccrriissttiinnaa11221122 a întrebat:

vreau sa imi deschid parul.ma ajutati? vnu vreau sa folosesc vopsea etc etc... vreau pe cale naturala ...imi puteti spune cum pot sa fac? funda!

Răspuns Câştigător
| xereth a răspuns:

Pui intr-ul bol zeama de la o lamaie(par scurt)/2 lamai(par mai lung)/ori daca esti Rapunzel 3 lamai... dupa adaugi 2 ligurite de miere (la zeama de la o lamaie) si 5 linguri de apa (ghiuveta/apa plata).
Dupa o pui intr-o sticluta pulverizanta si iti stropesti parul mult/daca n-ai sticluta pulverizana, pui amestecul intr-o sticla normala (eu asa am facut) torni cate putin in palma si intinzi pe par.
Daca ai posibilitatea sa il lasi sa se usuce la soare este perfect si se va deschide mai mult, daca nu, astepti in casa stand pe PC sau telefon etc. Dupa ce se usuca parul este foarte uscat, te duci si te speli cu samponul tau normal si daca ai, te speli si cu balsam happy
Succes! (Functioneaza...am incercat... daca nu iese din prima poti repeta procesul de mai multe ori pana la rezultatul dorit) :*

| ccrriissttiinnaa11221122 explică (pentru xereth):

Nu am miere :-(
pot face doar cu lamaie?

| xereth a răspuns (pentru ccrriissttiinnaa11221122):

Da.poti inlocui mierea cu PUTIN balsam de par
Rolul mierii este de scut pentru lamaie(usuca parul)

6 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Ceai de musetel concentrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de musetel, iti speli parul cu ceai de musetel happy.

| Biencutza2001 a răspuns:

Poti incerca cu lamaie. Uite un link din care sa te documentezi:http://www.divahair.ro/......nd_natural