| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac o pereche de pantaloni scurti exact asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Am nevoie de decolorant si vopsea rosie, alba si albastra. Credeti ca la farmacie au asa ceva? Merge sa fac si cu albastru de metil in loc de vopsea albastra?
Daca au la farmacie cam cat costa? Dau funda. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Shara17 a răspuns:

Gasesti albastru de metil la farmacie, dar nu stiu cat poti tu sa il folosesti in loc de albastru pentru ca se ia la spalat... eu mi-am facut suvite cu albastru de metil si violet de gentziana si cand faceam baie se lua culoarea (de aceea imi s faceam cu ele) Si costa pana in 3 lei. Eu am luat cu 2 lei- 2.5 lei, sper ca te.am ajutat! happy

| FashionDream a răspuns (pentru Shara17):

Si decolorant si vopsea alba si rosie crezi ca are la farmacie? Mi-am mai colorat niste pantaloni cu albastru de metil si nu s-a dus la spalat.

| Shara17 a răspuns (pentru FashionDream):

Nu cred ca se gasesc in farmacii, in carrefour mai degraba! Dar poti sa treci pe la farmacie sa intrebi happy