| Elena20022903 a întrebat:

vreau sa imi fac suvite colorate cu sparay, cam dupa cate spalari revine parul la normal?
Dar despre albastru de metil? El dupa cate spalari se duce?

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Cu spray ține puțin. Se ia după vreo 2-3 spălări maxim.
Albastru de metil nu recomand pentru că m-am făcut și eu și se ia pe haine, perie, pernă și nu-mi place deloc. Ține vreo 4-5 spălări.
M-am făcut cu hârtie creponată și mi s-a părut mult mai ok.
O zi plăcută!

| spiridus25 a răspuns:

Dezavantajul la albastrul de metil este ca se duce dupa vreo 7-8 spalari din par.
Spray colorat pentru par. Vopseste parul temporar. Se aplica usor si se indeparteaza la o singura spalare cu sampon. Confera parului suvite colorate, jucause, pentru un party sau eveniment special.
https://hypeupyourday.wordpress.com/2012/06/20/albastru-de-metil/

| AliBaba11 a răspuns:

Nu ti-as recomnada sa ti-l faci cu spray deoarece si eu milam facut si se simnte foarte nasol pe par si daca vrei sa te pieptani culoarea va fi scoasa de pieptane