| ABcd12390 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc pentru prima oara. Am parul negru si as vrea un fel de ombre saten spre blond cam ca in poza asta https://www.google.ro/......ps?/search
Credeti ca imi sta? Daca fac suvitele acelea pe parul meu negru? Subliniez ca nu vreau sa imi deschid culoarea parului. Vreau pe culoarea mea naturala, suvite ombre dinacelea ca in poza. Ar arata urat daca nu sunt satena?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu te mai lua după alte comentarii. Toți stiliștii recomanda sa îți deschizi parul cu 2-3 tonuri pentru ca oricui ii sta bine cu o nuanță mai deschisă la par, te întinerește și te luminează la fata. Cum ai ales tu e foarte bine dar nu te face singura acasă pentru ca Riști sa îți iasă o culoare spre portocaliu care face parul sa para ars, du-te la salon ca nu o sa îți ia prea mult pentru câteva Șuvițe și după aceea poate înveți sa te faci și singura.
Sunt atâtea fete care sunt brunete și își fac parul blond deschis și nu arată deloc rău sau ciudat. Blondul nu prea se potrivește persoanelor care au tenul închis la culoare in rest nu e nicio problema.

| anamariarot a răspuns:

Din punctul meu de vedere, da, ar arata urat, pentru ca ar fi contrastul prea mare intre nuanta ta si blond. Daca te uiti la tipa din poza, nu e diferenta asa mare. E doar parerea meahee hee kiss