| Barbielovesu a întrebat:

vreau sa ma vopsesc cu vopsea alba insa nu stiu daca o sa iasa bine. Mentionez ca sunt satena si am suvite blonde facute prin decolorare. Daca adaug vopseaua alba peste suvitele decolorate vor iesi albe? Initial am vrut sa ma fac pe tot parul. Dar nu cred ca iese fara decolorare si nu vreau sa imi ard parul. Mai ales ca este cret si aspru. Initial voiam ceva ca in poza asta. https://www.google.ro/......ps?/search

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pe suvite o sa iasa, dar depinde cat de deschise sunt ele, cu cat sunt mai deschise la culoare, cu atat o sa iasa mai albe.
Pe tot parul nu o sa prinda, intai are nevoie de o decolorare totala ( poate 2, daca iti faci decolorarea acasa), apoi aplici vopseaua.