| Anonimus12468 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea Fetelor! Vreau sa-mi iau un epilator (aparat de ras) si nu stiu care ar fi mai bun. Calatoresc mult, si mi-e incomod sa ma fac cu altceva. Va rog sa-mi dati niste modele sau macar firma cea mai buna la astfel de lucruri. Daca mi-ati putea spune din propria experienta, ar fi super, deci nu din ce ati auzit.
Funda!

Răspuns Câştigător
| claudiuxfy a răspuns:

Cunosc foarte bine epilatoarele BRAUN si cred ca sunt cele mai bune, un model foarte bun ar fi Epilatorul BRAUN SoftLift, model: SE3380PK, care are 2 trepte si 20 de pensete. Aici gasesti mai multe detalii: http://www.altex.ro/......t-alb-roz.
Daca spui ca de regula calatoresti foarte mult ai putea sa-ti cumperi un tub de pasta de zahar cu care sa te epilezi chiar fara durere, eu am gasit aici http://www.epilare-zahar.ro/ toate informatiile despre epilatul cu zahar acasa, poate te ajuta si aceasta varianta. Eu iti recomand. O zi buna!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu iti recomand Braun

| Anonimus12468 explică (pentru mona):

Si ce model? tu de care folosesti?

| mona a răspuns (pentru Anonimus12468):

Braun silk-epil 3

| Nevermindd a răspuns:

Eu am sa-ti recomand altcela. Epilator si exfoliator cu microcristale. Daca dai un search pe google dupa asta, vei gasi mai multe magazine online. http://www.thegift.ro/......epil-p-880 Este exact ca in acest videoclip. Eu am comandat doua de pe un site pentru a atinge comanda minima. Este extrem de simplu, nu doare absolut deloc, nu irita. Faptul ca il gasesti doar la anumite magazine (pretulverde.ro are si magazin unde e posibil sa aiba) si faptul ca acele benzi nu te tin prea mult ( cu o folie sigur reusesti sa epilezi picioarele / in pachet sunt 3 benzi mari si 3 mici) sunt intr-adevar niste dezanataje. Dar dupa parerea mea, este mai comod si mai practic decat un epilator. Daca decizi sa-ti cumperi, 'inspecteaza' un pic magazinele online. E posibil sa gasesti site-uri care sa vanta mai pachetul cu mai mult de 3 benzi la acelasi pret.
Eu am si epilator (Braun) insa mi se pare destul de dureros. Daca nu o sa-ti recomande cineva u model anume, cred c-ar fi bine sa te orientezi spre niste modele cu atenuator, pentru a face epilarea mai putin dureroasa.

| Anonimus12468 explică (pentru Nevermindd):

Mersi mult. Vreau sa te intreb ceva. Tu folosesti asa ceva? adica chiar iti ia toate firele si nu doare deloc?

| Nevermindd a răspuns (pentru Anonimus12468):

Da. Le-am folosit si mi-au placut foarte mult. Nu doare absolut deloc. Nu prea imi explic cum functioneaza insa... functioneaza. Am terminat benzile alea deci momentan nu mai folosesc. Si nici nu ma indur sa comand cate unul de pe net. Daca as gasi acest produs intr-un magazin din orasul meu, cu siguranta l-as recumpara.

| Chrristina a răspuns:

Eu am de la Braun si e foarte bun. acum depinde si de modele... exista si cu mai multe capete, are si un capat pentru a "usura" durerea, dar nu smulge la fel de bine acela

| Anonimus12468 explică (pentru Chrristina):

Ce model de Braun?