| Caisuta a întrebat:

Deci, am si eu o problema: unghiile mele sunt foarte subtiri si se rup foarte repede. Ceva sfaturi ca sa le intaresc? Fundoaie cine ma ajuta si merge ideea!:*:* Multumesc anticipat!

Am uitat sa spun: Vreau sa creasca cat mai repede posibil!

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Heya.
Eu iti recomand sa iei vitamine (trebuie sa ti le prescrie doctorul, desigur).
Apoi ai putea incerca diferite creme pe baza naturista.
Duci lipsa de fier, sistemul tau imunitar este mai slabit, de aceea ti se rup unghiile, si mie mi se intampla la fel.Doctorul mi-a recomandat sa iau vitamine pentru calciu si sa mananc mai multe alimente bogate in fier.
Daca tot nu o sa rezolvi problema, eu iti recomand vizita la un dermatolog.

| Asdffd a răspuns:

Iti poti comanda intaritor de unghii de la avon.Eu il am si este foarte bun.Preturile variaza intre 18-20 lei

| OpenYourEyes a răspuns:

Foloseste uleiul de ricin.Ia de la plafar o sticluta mica, inmoaie o pensula in ulei si apoi maseaza usor unghiile timp de o ora. Daca ai unghiile foarte foarte moi foloseste zilnic, daca nu fa chestia asta o data la 2 zile.

Succes.

| allynaelena94 a răspuns:

Eu am luat vitamine: Viaderm, pentru cresterea parului, intarirea si cresterea unghiilor si pentru o piele sanatoasa. Si sunt destul de multumita dupa 2 luni. Bafta!

| Wandaaishere a răspuns:

Incalzeste putin ulei de masline si dupa baga varfurile degetelor acolo.

| babuinul a răspuns:

Trebuie sa bei lapte ca sa ai calciu

| mePufulete a răspuns:

Buna Caisuta!
Iti spun reteta pe care am incercat-o de curand si care a dat si roade: baga varfurile degetelor in ulei cald (destul cat sa suporti), apoi le ti foarte putin in clor (pentru a nu se ingalbeni din cauza uleiului) dupa care le speli cu periuta de dinti. Repeta pasii acestia o data pe saptamana, timp de o luna si ai sa obtii rezultate foarte multumitoare.winking