| adelina899 a întrebat:

Buna tuturor :* si craciun fericit :* In urma nenumaratelor vopsiri si a indreptarii cu placa am ajuns de la un par lung si bogat la unu scurt subtire si mi se pare si ca sa raritsad. Am folosit tot felul de masti cumpacate dar si naturale cu ulei de ricin galbenus de ou folosesc si ulei de argan care am auzit ca este foarte bun big grin acum ceva timp am auzit de fiolele de revalid care fac parul mai des si creste mai repede.ce imi puteti spune de ele? sau ce alte metode stiti pentru un par mai dessad Fundaaa

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă automedicația după gura lumii.
Mergi până la dermatologie, la un salon pentru tratament profesional.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu mai folosi si alte lucruri, o sa il tratezi prea mult si decat sa il ajuti o sa il distrugi si mai rau.

| LolaLollita a răspuns:

Eu folosesc doar ulei de ricin. Imi masez tot parul cu minim jumatate de ora inainte de a-l spala. Iar ca masti de par, le prefer pe cele de la Kallos.

| LovelySmile98 a răspuns:

Craciun Fericit si tie! Si eu folosesc ulei de argan este foarte bun deoarece hraneste firele de par, nu ti se mai deterioreaza firele de par si ii ofera parului si stralucire.Iar despre acele fiole de revalid am auzit si am vazut ca intr-adevar iti creste parul mai repede.Eu am avut o impresie buna despre ele dar stii cum ii ce vezi in "reclama" nu e la fel ca si in realitate. Daca vrei le poti incerca dar tot mai bine este sa mergi la un salon si dupa vezi care sunt rezultatele. Sper ca te-am ajutat

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Nu se intampla nimic.Si mie mi se intampla la fel.Incearca asa:
De la Nivea Color CrysralGloss(este un fel de masca de par)
De la syoss Color%Volume 2conditioner
Clear women AntiHairFall
Loncolor Natura ulei de masline pentru par(ulei de par):hidratare, pentru un par matasos (inainte de spalare)si il intinde ca si presa.
Toate astea la o baie si incearca sa te speli cu sampon de la syoss 1 de doua ori una dupa alta.Unu dupa alta cate 2 minute pe par.Incearca sa eviti in afara de ulei:fixativul presa ondulatorul vopseaua si altele care ti-ar strica parul si daca nu merge du-te la un dermatolog

| teaiBulitCuAndo a răspuns:

.......de ce a trebuit sa iti supui parul la atate tratamente inumane?