| vanessavane a întrebat:

Va rog sa imi spuneti si mie o masca de par din ulei de ricin,miere,vitamina A,ou. Nu trebuie neaparat sa imi spuneti o masca compusa chiar din tot ce am scris mai sus si as vrea sa fie buna ori pentru parul despicat,ori pentru un par mai puternic/sanatos si sa numai cada, ori pentru accelerarea cresterii parului. As vrea masti pe care le-ati incercat nu copy paste de pe net...Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adelina004 a răspuns:

Asta este pentru par subtire sau fragil. Stiu ca aproximativ toti avem probleme de acest fel.Deci:freaca un ou cu 40 ml bere aplicand pe parul ud apoi lasa amestecul sa actioneze 15-30 minute.
Sau ar mai fi siasta pentru cresterea parului: ulei de masline aplici pe par lasi sa actioneze cat mai mult timp (eu de obicei il pun seara si ma clatesc dimineata) apoi clatesti. happy
pentru intarirea firuli de par : 2-3 catei usturoi pisati bineinbteles, 3 lingurite miere, i lingura ulei de ricin, 3 galbenusuri de ou(depinde de lungime) si 5 lingurite ulei de masline. Dupa aplicare se pune un prosop ud pe cap(dar sa fie udat cu apa calda) timp de 1 ora

Sper ca ti-am fost de folos :* Si sunt sigura ca nu iti afecteaza parul negativ. Daca doresti si pentru par gras sau pentru par drept imi poti spune. :*