| Miire a întrebat:

Vinerea asta ma duc la o petrecere, si ma gandeam sa imi fac parul cu albastru de metil. Cum ar trebui sa ma imbrac, avand in vedere ca petrecerea are loc la un Mall? Ma gandeam la blugi, si la un tricou negru pe care scrie " I`m sexy". Si... inca o intrebare. Ce ar trebui sa fac astfel incat culoarea sa nu curga, deoarece vom dansa foarte mult si o sa transpir. Mersii mult, funda primului raspuns care imi este de ajutor love struck.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastrul de metil se duce dupa 2-3 spalari! AI grija cand iti speli parul pentru ca daca ai aplicat numai pe o suvita, risti sa raspandesti culoarea in tot parul si arata groaznic!
Albastrul de metil nu e vopsea, nici macar nuantator! Daca ploua afara sau ninge, iti curge culoarea din par! De asemenea, ai grija ca iti coloreaza hainele!

Nu prea ai ce face sa nu curga. Trebuie sa fii foarte atenta, si cam atat. O seara eu zic ca va tine, ca nu o sa faci baie acolo big grin

| 5Cx a răspuns:

Foloseste ceva de calitate si ceva care sa intareasca coloarea.

| Oanapisipisi a răspuns:

Raspuns pentru intrebarea 1: eu zic sa te imbraci cum ai zis
Raspuns pentru intrebarea 2: Incearca sa iti usuci foarte bine parul.
Funda?winking

| Dyana77 a răspuns:

1.Depinde ce fel de petrecere e. Daca e una ''fitoasa'' eu as opta pentru o rochie, dar daca e una asa intre prieteni merge si cum ai spus tu.
2. Poti sa-ti faci mai multe suvite, dar sa fie in spate ca sa nu transpiri si sa ti se scurga pe haine.
Sper ca ti-am fost de ajutor! :*