| anonim_4396 a întrebat:

Vopseaua permanenta fara amoniac se ia dupa cateva spalari? Unii au spus ca se numeste permanenta cu un motiv si altii au zis ca se ia dupa cateva spalari.O am pe vecina mea care se vopseste cu vopsea permanenta fara amoniac si zice ca se ia dar vreau sa ma informez mai mult.Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Raysacasual a răspuns:

Daca este vopsea permanenta durează o luna de zile pana își cam pierde din culoare dar nu revine la culoarea originala, doar îți va creste parul si se va vedea la rădăcina "ex negru" si daca vrei sa te vopsești îți propun sa ți cumperi vopsea semipermanente care se ia la 10-15 spălări si rezista culoarea pana la 10 spălări, si nu ți afectează asa rau parul, nu ca vopseaua permanenta. Daca vrei sa rămâi cu par in cap si vrei sa te vopsești din Petea mea i ați semipermanenta

| AlexandraPreda a răspuns (pentru Raysacasual):

Imi faceam suvite.Am vrut si eu sa-mi iau vopsea semipermanenta dar nu am gasit sad

2 răspunsuri:
| Hat a răspuns:

Mie personal nu mi-a afectat cine știe cum vopseaua cu amoniac părul. Și da, culoarea se ține ceva mai bine.dar nu te sfătuiesc să folosești loncolor.