| maruntzika a întrebat:

vreau niste sfaturi de la voi! cindva desigur aveam un par lung de culoare cafenie deschisa, sanatos dar era ondulat. Acum 2 ani am hotarat sa mi-l vopsesc negru. Prima data l-am vopsit cu tonic, mi-a placut si am inceput sa mi-l vopsesc cu vopsea permanenta. Il indreptam foarte des cu placa, iar acum parul meu este foarte deteriorat, imi cade. Am o frizura nu stiu cum se numeste dar sus este scurt, iar jos lung si nu vreau sa-l mai vopsesc si nici sa-l indrept dar creste. Al meu este foarte deschis si nu-mi place, iar parul cel scurt nu se aranjeaza deloc sta indoit aiurea, imi fac masti des cu ulei de masline oua, parca un pic isi revine. Ma gindeam sa-l decolorez sa mi-l vopsesc in culoarea mea proximativ ca atunci cind va creste sa nu se observe si apoi sa merg la un tratament cu keratina, ce ziceti? eu stiu ca decolorarea este foarte daunatoare (

4 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Mai bine lasa-l asa si nu ti-l decolora.Ce-i drept nu trebuia sa-ti strici parul.Iti va iesi in timp culoare naturala si atunci poate il poti vopsi.Continua tratamentele pentru par si iti doresc succes!

| doinitza94 a răspuns:

Da,decolorarea este daunatoare, insa crede-ma, mai daunator este sa iti tot vopsesti parul cu vopsea neagra.In plus negrul imbatrineste, te face sa arati mai in virsta decit esti. Decoloreazati-l si revina la culoarea ta naturala, dupa care te vei ocupa strict de insanatosirea parului tau(cu tot felul de masti, balsamuri, etc.)
Bafta :*

| maruntzika explică:

Merci fetelor de sfaturi!

| Beatrice2000 a răspuns:

Eu zic sa te vopsesti culoarea ta iar........pt ca si eu mam vopsit o culoare foarte deschisa fata de parul meu si acum mi se vede scalpul si eu vreau sa gasesc nuanta parului meu.