| Iry_Gaby_1977 a întrebat:

Vreau sa imi decolorez parul acasa, am un saten inchis pe par, mi.am luat 2 plicuri de pudra kallos 35 gr.plicul, si 2 oxidante de 9, oxidantul are 60 ml.cum se amesteca corect gramajele( pudra+ oxidant)! Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa deschizi nuanta parului, poti folosi ceai de musetel.
In cateva etape de spalare si uscare, parul tau va avea nuanta dorita, fara sa se arda de la chimicale...winking

| DaniTDCI a răspuns:

Benzina, gazolina sau motorina

| Lostlyric a răspuns:

Ai nevoie doar de un plic de pudra si 60 ml emulsie peroxid. Daca vrei sa maresti cantitatea, pastrezi acelasi procent. 2 plicuri + 2 oxidante 6 ml. Daca ma intrebi pe mine, 9% e putin cam mult pentru saten inchis. Un 6% ar fi fost mai indicat. Sa mergi in trepte.