| MirunaSunrise a întrebat:

Vreau sa-mi fac ombre hair....doar ca am o problema, culoarea parului meu este un castaniu inchis spre brunet, iar acasa am 2 vopsele si nu stiu pe care sa o aleg incat sa fie ok combinatia cu parul meu, prima vopsea e asa http://www.carrefour-online.ro/......te_deschis

iar a doua vopsea e asa :http://www.sav-com.ro/....../index.php

nu stiu insa cum va iesi culoarea a 2a, cu toate ca ma voi decolora oare se va vedea diferenta? cu blondul acela am unele retineri deoarece majoritatea fetelor au un epic fail de varfuri blonde, as fi vrut un castaniu mai deschis decat culoarea mea cu vreo 2 nuante, nu stiu ce sa fac. Funda:)

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

A doua iese din discutie pentru ca nu se va schimba absolut deloc culoarea, poate doar putin de tot mai inchis si nu o sa fie in niciun caz ombre.
Prima nu stiu sa-ti spun exact daca va iesi ceva pentru ca dupa cate am vazut pe ambalaj nu are crema decoloranta ci crema coloranta ceea ce inseamna ca nu prea are putere de deschidere.Ca sa fii sigura ca iti iese asa
http://www.blogcdn.com/......285684.jpg
ar trebui sa-ti iei o vopsea pe care scrie super deschidere de culoare(tot garnier gasesti) si care deschide 3-4 tonuri. Poti sa incerci si cu asta pe care o ai dar nu stiu daca iti va iesi ceva si sa nu-ti strici parul degeaba.

| MirunaSunrise explică (pentru Bondarel99):

Multumesc mult pentru raspuns, voiam sa-mi iau decolorant separat pentru vopseaua blonda

| MirunaSunrise explică (pentru Bondarel99):

Dar si ideea ta referitoare la vopseaua care deschide cu vreo 3-4 tonuri insa ai idee cam ce scrie pe cutie incat sa-mi dau seama ca nu e vopsea normala? Multumesc inca o data

| Bondarel99 a răspuns (pentru MirunaSunrise):

Cele de la garnier au mai multe game...ia-ti una pe care scrie super deschidere de culoare si mai jos scrie ca deschide 3-4 sau 4-5 tonuri si neaparat sa fie blond cenusiu foarte deschis ca sa nu te trezesti cu nuante portocalii.E de ajuns sa te faci cu asta ca sa-ti iasa un ombre hair frumos.