| Andra291 a întrebat:

Vreau sa-mi fac suvite pe par cu albastru de metil. Am cautat informatii despre aceasta culoare pe internet si in unele locuri se zicea ca dauneaza parului, iar in alte locuri zicea ca nu dauneaza. Deci ce ar trebui sa cred? Parul meu e de un saten destul de inchis in partea de sus, as putea spune ca e negru, si mai deschis la varfuri. Si cum procedez cand imi fac suvitele? Dupa ce le fac, chiar se ia pe haine sad?

3 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

De ce nu încerci prima dată să ți le faci la un salon, sau să întrebi o coafeză ce și cum! Adică, dacă dăunează sau altele! Eu nu știu ce să zic fiindcă am șuvițe blonde!laughing) Sper că t-am ajutat! Fundiță?

| HoziersHair a răspuns:

Nu dauneaza. Vara trecuta mi-am facut si eu. Parul meu e tot saten inchis. Si nu se ia pe haine. Cand te faci sa iti iei pe tine un tricou sau ce vrei tu care nu-ti mai place pentru ca la inceput parul fiind ud curg stropi si s-ar putea pata ceea ce ai pe tine, iti poti pune un prosop pe umeri, iar cand parul va fi uscat nu vei mai avea nicio problema. Aa si apropo, albastrul de metil mie mi-a iesit verde pe par si chiar am zis ca-l am tot saten inchis. Daca vrei sa-ti iasa albastru, atunci combina albastrul de metil cu violet de gentiana(se gaseste la farmacie). Violetul de gentiana iese violet. happy

| scumpi12345678 a răspuns:

Nu dauneaza, dar ar trebui sa gasesti la kallos vopsea albastra sa-ti faci suvite. succes;*