| a2 a întrebat:

Vreau sa-mi vopsesc parul rosu. Cand spun rosu, ma refer rosu, ca al Rihannei. Stiti cumva cu ce fel de vopsea as putea? Eu am tot cautat dar nu gasesc nici o firma care sa vanda un rosu asa. turbat laughing.

Răspuns Câştigător
| mihaela31 a răspuns:

Eu mi-am facut la coafor acum 2 ani parul asa,dar suvite,sa-ti zic cum mi-a facut mie,si e valabil si pentru tot parul,a pus niste pudra decoloranta care nu arde parul,pudra e rosie,a amestecat-o cu un oxidant,m-a lasat cu el o ora,apoi m-a spalat pe cap,m-a uscat un pic,apoi a amestecat intr-un bol de plastic balsam de par cu nuantator de la Movie colours,nuanta Magenta(e un rosu frumos cu tenta de roz),am stat iar si cu ala in cap cam o ora, apoi spalat, uscat si gata.Sant nuantatoarele de la Movie Colours care au culori tati,rosu ca focul cum vrei tu,sau ma rog, turbat, mov.etc.Trebuie sa fii vopsita la par in culoarea negru recent, si sa ai cam 2 spalari de cand te-ai vopsit,apoi te poti nuanta,eu repet,m-am facut la coafor,de una singura nu as incerca,pudra aceea de la kallos care se amesteca cu oxidantul la inceput era de la Kallos-Red Fire(nuanta)adica rosu ca focul, se gaseste la cutie mare cam ca aia de lapte praf pentru bebici si e cam scumpa, 40 ron cel putin, nuantatorul magenta este iar si ala cam scumpic, 14ron cel putin unul de 130ml,dar iti spun,este o culoare greu de intretinut,trebuie sa te faci apoi lunar,sa iti improspatezi culoarea ca se face urat, culoarea paleste in timp si nici parul nu mai luceste, eu lunar aveam grija sa iua cate 2 nuantatoare sa am stoclaughing,nuantatorul se amesteca numai cu balsam pentru par,foloseam tot kallos,pana faci asa ca o crema,pui cat iti trebuie,depinde cat de lung ai parul,prima data e greu,cu decoloratul cu pudra aia rosie,apoi te nuantezi acasa cand simti ca parul si-a pierdut din culoare,dar ai grija ca pateaza,asta e alt inconvenient al parului de culoarea asta,pateaza,daca porti haine deschise la culoare,si mai e si vara,si ai parul lung,mai si transpiri,la ceafa sa zic,se alege praf de bluze,tricouri,prosoape,fete de perna,etc,eu patasem pana si toarta la poseta pe care o tineam pe umar(pentru ca am parul lung aproape de mijloc),era chin si jale,oricum,iti urez bafta,si sa iti iasa nuanta dorita si ai grija la hainehappyaaaa plus ca trebuie sa iti cam schimbi garderoba,pentru ca la asa o culoare pe par. nu prea mai poti purta orice,mai mult negru,griuri, vezi la Ioana Maria Moldovan de la acasa de la Povestiri, spunea l; a un moment dat ca de cand si-a schimbat culoarea parului, a trebuit sa isi schimbe si garderoba.Deh.multe sacrificii pentru un asa par.

4 răspunsuri:
| private09love a răspuns:

Buna!

Incearca sa te vopsesti la un coaforwinking.

| treipuncte a răspuns:

Du-te si ia o cutie de vopsea rosie! daca vrei rosu rosu! Funda?

| a2 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Cel mai probabil ma voi face si eu la coafor!
Vot la toti>big grin