| xqBie a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc parul o nuanta foarte discreta de rosu-visiniu. Stiti vreo vopsea naturala fara amoniac cu care as putea face asta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca henna, e foarte benefica pentru par. Dar musai sa fie naturala, nuanta se inchide de la o aplicare la alta, firul de par se ingroasa din cauza straturilor si e foarte benefica pentru par.
http://www.elemental.eu/ro/696-henna-roscat.html

Insa daca nu stii cum iti sta roscata si nu vrei sa ai parul asa o perioada mai lunga de timp iti recomand nuantatoarele ( loncolor, directions, ele doar imbraca firul de par ( la fel si henna dar se duce de pe par cu foarfeca ) si nu afecteaza la fel ca o vopsea fie ea fara amoniac ( e acelasi drac, si alea sunt daunatoare, pur marketing ).

http://paginidezisinoapte.ro/wp-content/uploads/2016/03/s-l1600.jpg

| CezaraEM a răspuns:

Vopsea naturala e Henna, o gasesti la farmacie!
Dar pentru rezultate superbe iti recomand Syoss!
Este una dintre cele mai frumoase vopsele, plus ca nuantele ies splendid!
M-am facut cu ea de N ori si sunt foarte multumita!