| ClauditsSsu a întrebat:

Vreau sa tin dieta Dukan si as vrea sa vorbesc cu cineva care a tinut aceasta dieta! Chiar slabesti daca o tii? Dupa cat timp se observat rezultatele? Este dificil de tinut? Ce se intampla daca o abandonezi? Am citit in mare pe net dar vreau informatii de la o persoana care a tinut aceasta dieta!
Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mama s-a apucat acum cateva zile...cica dieta asta tin vedetele...a slabit 3 kg si le da jos repede.Depinde,daca ai multe kg in plus in primele zile vei slabi mult, apoi din ce in ce mai putin.

| ellutza a răspuns:

Eu o consider o mare porcarie ca si celelalte diete. In schimb consider ca romanii au si eu ca si alte natiuni defecte culinare. Este suficient sa fie excluse din alimentatie cateva ingrediente. Cum ar fi uleiul, totl se va manca fiert sau maxim 1 lingurita de ulei pe zi. Asocieri de genul cartofi cu bulion si ceapa prajita si carne = mancarica de cartofi, total excluse. Doi cartofi fierti cu o rosie si o felie de branza tofu e suficient la o masa. Si tot ce conteaza este miscareaaaa. Multa multa miscare. Cati km mergi pe zi? Cate ore pe saptamana joci volei, baschet sau tenis sau fotbal pe langa km de mers pe jos? Sau poate isi place alergatul, cati km alergi pe zi? Eu nu cred ca exista cineva care are activitati sportive sau consumatoare de calorii zilnice si nu a slabit. Si dupa miscarea zzilnica un pahar de apa cu zeama de la jumate de lamaie arde inca pe atatea grasimi. Dupa ce ai mers in ritm alert 5 km fa-ti un masaj rapid, maini, picioare, fese, abdomen. Ia sa vezi cum se topesc grasimile. Bafta