| butterfly_4024 a întrebat:

vreau si eu niste metode de a-mi aranja parul.cam de 2 ani folosesc placa si nu pot spune ca am parul distrus dar nu pot iesi din casa fara sal indrept putin.imi sta ca naiba si bretonu si totsad. m-am plictisit de placa mai ales ca pierd si mult timp cu asta. puteti sa-mi spuneti alte metode va rog.par drept, cret ondulat orice numai sa fie ceva simplu si daca se poate sa se mentina pe parcursul macar a 2 zile.funditaAA.mersi:*

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Draga mea, esti o norocoasa sa ai parul ondulat, iar tu nu stii sa il apreciezi. Sunt atatea moduri in care il poti aranja fara sa ai nevoie de placa, atat de daunatoare sanatatii parului. Inspira-te de aici: http://www.divahair.ro/frumusete/coafuri_si_tunsori si vei vedea ca in curand, praful se va asterne pe placa ta. Este important sa arati bine, dar esentiala este atitudinea. De aceea, lasa deoparte "imi sta ca naiba" si incearca sa faci ceva constructiv. Un gand bun, Elena.

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Fa-ti un permanent si pentru 2 luni n-o sa mai ai treaba cu parul

| candycarrie a răspuns:

Cu atitudinea "imi sta ca naiba" nu vei iesi din casa fara sa iti faci parul cu placa.deci eu zic sa schimbi astalaughing daca ti'l faci cret iti ia si mai mult timp decat indreptat cu placa. daca il faci ondulat ...pai te dai cu spuma si il usti cu uscatorul dar nu cred ca tine mai mult de cateva ore. iar drept eventual foloseste o perie de par deasa si in timp ce iti usti parul cu uscatorul ti'l indrepti in acelasi timp cu peria.big grinnici asta nu stiu cat tine, dar e o metoda buna de a'ti indrepta parul.succes:*

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

NU IL MAI INTINDE! il strici lasa. l asa cum e si te va tine mult si bine...

| pissiic a răspuns:

Lasa. l asa cum e el, nu. l mai indrepta cu placa ii faci rau. se subtiaza firul de par. prinde. ti bretonul sus gen bucla, sau prinde. l intr. o parte. :*