| anonim_4396 a întrebat:

Buna :*. Vroiam sa va intreb fetelor, ce placa este buna pentru indreptarea parului dificil? Parul meu(mai ales dupa baie)se increteste foarte mult+ca mai este si foarte des. De curand m-am filat si doamna de la salon m-a indreptat cu o placa profesionala Babyliss Pro si mi-a placut extrem de mult cum mi-a indreptat parul +ca a si tinut. Dar de ceva timp mi-am auzit prietenele ca cea mai buna placa ar fi Braun satin hair 7. Voi ce parere aveti? (Vreau o placa profesionala pentru parul meu si sunt dispusa sa dau maxim 600 de lei pe ea.)

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Nu trebuie sa dai atatia bani pe o placa, atata timp cat exista Remington. Eu am avut placi numai de la ei, una m-a tinut 4 ani in conditiile in care o foloseam zilnic, uneori si de 2 ori/zi, iar acum cea de a 2a o am de 3 ani si e ca si noua in continuare.

Daca ai parul des si cret, trebuie doar sa fii atenta sa-ti iei o placa mai lata, cu una subtire ti-ar lua mult timp sa te-ndrepti la par.

Poti intra pe net sa te orientezi: emag.ro, domo.ro, altex.ro, flanco.ro, etc dar cel mai bine e sa te duci direct in magazin si sa vezi direct despre ce e vorba.

Uite o idee destul de bunicica, si muuuult mai ieftina decat bugetul pe care esti tu dispusa sa-l oferi: http://www. emag.ro/placa-de-indreptat-parul-Remington-frizz-therapy-s9951/pd/EQBSDBBBM/

1 răspuns:
| FallenAngelAlina a răspuns:

Cea mai buna marca este Philips, iar cele mai bune modele sunt: Philips HP 4687 si Philips SalonStraight Sonic HP 4666, iar pretul ii cuprins intre 300 si 400 RON.